Jaký vybrat kotel

Jaký vybrat kotel z naší praxe?

V dneštní době již nemá smysl uvažovat o jiném spotřebiči než o kondenzační, ale jsou i případy kde je možné ještě nainstalovat kalsický kotel nebo plynový ohřívač vody.

Výhody kondenzačních kotlů: mohou být instalovány téměř všude, nejsou náročné na spalovaný vzduch z prostoru, většinou se snažíme aby vzduch pro spalovaní byl přiváděn, komínovým tělesem nebo mimo prostory Vašeho bytu. Mají velkou učinnost a úsporu oproti nekondenzačním kotlům.

Nevýhody kondenzačních kotlů: při spalování vzniká 10-20litrů kondenzátu, který musí být odveden do splaškové kanalalizace. Jeho PH je dosti zásadíté a ve veřejné kanalizaci dojde k neutralizaci. Takže je nutné napojení na kanalizační potrubí.. Také Vás asi nemine vyvložkování komína kde částka se většinou pohybuje okolo 20tis Kč.

 

O nekondenzačních spotřebičích (kotle a karmy jak lidé říkají): mají veliký nárok na přiváděný vzduch který je nutný pro jejich provoz funkčnost tahu komína a vzduch pro správná spalovaní plynu. Pokud máte v bytě umístěna plastové okna je instalace tohoto spotřebiče v tomto prostoru životu nebezpečná, horzí otrava CO. V žádnám případě dnes tyto spotřebiče nelze instalovat do koupelen, natož do prostorů menších než 8m3. Takže při výměně nového kotle do koupelny se kondenzačnímu již v dneštní době nevyhnete. Pokud ovšem máte plynový ohřívač (karmu jak češi říkají jehož autorem a výrobcem byl KARel MAcháček :))  Je nutné osadit detektor na CO, zajistit dostatečný přísun vzduchu, což nestačí pokud máte díry od podlahy až ke stropu do koupelny a máte osazená plsatová okna. V tomto případě je nutné udělat díru, ven z domu.. Toto vždy náš technik po instalaci 4 Pascalovým Testem. Pokud neprojde... můžete mít doma najednou skrytého zabijáka :)

 

Nyní už asi víte základní výhody a nevýhody kondenzačních a nekondezačních spotřebičů i když je toho mnohem více, ale kdo by to chtěl číst :)

 

Další otázkou zákazníka bývá výkon 

(Pokud mi prominete již se nebudu zmiňovat o nekondenzačních kotlech a jejich varinat a budu se věnovat pouze Kondenzačním spotřebičům)

výkon - v dnešní době a modulace spotřebičů s minimálním výkonem od 3-4kW nemusíte řešit jestli pro Vás kotel není moc silný, takže volte spíše podle tepelných ztrát Vašeho domečku nebo malého bytečku, kde maximální výkon dnes využijete nespíše pro průtokový ohřev.

 

Máte malý byteček?

postačí Vám jakýkoliv průtokový kotel s ohřevem, kde u každého spotřebiče máme uvedený minimální a maximální výkon.

doporučuji jednoznačně tyto spotřebiče /obchod/kondenzacni-kotle/s-prutokovym-ohrevem

Ze zkušenosti co se týče kvalitního ohřevu teplé vody doporučuji jednoznačně /produkt/bosch-gc8700iw-3035-c-7738504817

 

Máte velký byteček nebo se rádi cactáte ve vodě jako já?, volíte komforntěnší ohřev

pak je pro Vás jasnou volbou /produkt/junkers-zwsb-2228-3-e-7716701501 (nedoporučuji při kombinaci s podlahovým vytápěním)

 

Menší domeček s více koupelnami

Pak určitě nejnižží volbou je pro váš ten samý kotel pro cachtaly z malého bytečku. Zde bych spíše volil kotel podle celkových ztrát domu či bytečku a umístil bych zásobník 120litrů máte možnost opět od 2kW do 14 -16 - 20 - 25  až 31kW toto spíše záleží na tepelných ztrátách Vašeho milovaného obydlí. Teplou vodu Vám zajistí zásobník se 120litry kde kotel se 24kW vykonu je schopen z 12 na 60 stupňů jej ohřát do 30 minut a vy tím tak získáte cca 500l teplé vody na neustálé rachtání a cachtání..  takže vybírejte zde /obchod/kondenzacni-kotle/sestava-zasobnik-kotel

 

Velký rodinný dům  více jak 8 lidí

To samé co pro menší domek jen bych volil kotel s výkonem do 20 a více a uvažoval o zásobníku 160L 

 

Činžovní dům s více jak 5ti bytovými jednotkami

V tonmle případě, nás kontaktujte určitě dřív než uděláte nějkou hloupost .) Pro totoi řešení bych Vám doporučil více než jeden kotel a smysluplnější regulaci včetně většího zásobníku než je 160L. Toto si již žádá vyšší péči, ovšem pokud jsou pro Vás peníze více než komfort spolubydlících utáhne to kotel o max výkonu 50kW a to třeba tento , který je určen výhradně na vytápění /produkt/bosch-gc8300iw-50-r-7738504822 ovšem to není jen o kotli, budete jeje muset doplnit o vhodný zásobní a regulaci, které zajistí bezpečný a plynulý chod celého systéému. Rádi Vám poradíme a navrhneme to nejlepší řešení.

 

Pronajímate byt nebo máte kancelář? 

Tak i v tomto případě Vám naúproto postačí kotel Bosch 2300i /produkt/bosch-gc2300iw-2225-c-7736901541

 

Jak budete kotel ovládat? (Regulace - termostat)

Pro babičku a dědečka určitě ovladač CR 10 /produkt/cr-10-7738111105 nejednodušší termostat  kde se volí pouze teplota a i ten nejzkuššenější důchodce neudělá chybu.. (i když pár jich máme a vždy to skončí výjezdem  :))

 

Nejlevnější s týdením programem CR 100  /produkt/cr-100-7738111099 cena výkon postačující má menší display a jednoduché ovládání

 

Doporučuji CW 400 /produkt/cw-400-7738112370 je vhodný jak pro servisní techniky tak má i velký display a stačí jen kouknout a více co se děje..

(Má mnohá výhody a většinou od velkého domu a činžáku se bez něj Váš nový systém vytápění a řízení neobejde, ale je vhodný i pro malý byteček)

 

A nakonec pro nadšence mobilních aplikací CT 200 Easy Control /produkt/easycontrol-ct-200-7736701341 funguje jako dálkové ovládání je jednoduché, vše se nastavuje v mobilní aplikaci. (Né tohle rodičům pokud nejsou techhnologičtí nekupujte .)) pro jeho provoz je nutná Wifi k připojení k iternetu, a tak můžete třeba manželce zatopit kdykoli i když nejste doma. k CT 200 je jako bonus možno připojit bezdrátově termostické hlavice a tím tak ovládat všechny radiátory ve Vašem domě či bytě.. A ano CT 200 komunikuje s kotlem takže mužete vypnout teplou vodu nebo změnit teplotu topení. A neposlení řadě když vám kotel nahlásí poruchu budete to ihned vědět ve Vaší mobilní aplikaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MÁTE ZÁJEM O NAŠE PRODUKTY ČI SLUŽBY? NAPIŠTE NÁM:

Kliknutím na níže uvedený odkaz "Odeslat", v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění výslovně souhlasím se zpracováním a uchováním veškerých mých osobních údajů, které poskytuji prostřednictvím společnosti servisjunkers.cz. Tyto údaje poskytuji společnosti servisjunkers.cz, jako správci osobních údajů či jako jeho zmocněnému zástupci, výhradně za účelem poskytnutí informací, nejdéle na tři roky od jejich zaslání.